З «ЛНР» у Сирію: як солдати Путіна відкрили другий фронт

default/З «ЛНР» у Сирію: як солдати Путіна відкрили другий фронт
Зберегти
Вигляд

Як російські війська потрапляють до Сирії? Через місто Новоросійськ, де знаходиться великий військовий порт. Там же розташований Раєвський тренувальний полігон.

 

 

Туди перекидають десантників. Один з них – звичайний російський солдат на прізвище Вялков. Він також приїхав тренуватися на цей полігон. Зробив кілька фото біля технікі і зісвоїмитоваришами. Їх там досить багато - звичайна справа для великого тренувального полігону.

Проте нещодавно солдатів з Новоросійська стали перекидати в Сирію. Військові здивувалися і вийшли на журналістів видання Г азета.ру. Солдати до останнього не вірили, що поїдуть воювати до Сирії, і чекали відправки на Донбас.

«Ще у військовій частині у всієїз веденої роти взяли документи на оформлення службових закордонних паспортів. Всі уточнюючі питання, куди все-таки їдегрупа, командування ігнорувало», – розповів один із солдатів.

«З техніки знімали реєстраційні номери. Розповідали про зміцнення авіабази в Сирії, – говорить ще один контрактник. – Один з людей на розвантаженні в порту сказав, що наші ведуть кампанію там вже чотири місяці».

«Все це схоже на те, як відправляли «відпускників » на Донбас, але мені життя сина дорожче їхніх компенсацій чи пільг, начебто військової іпотеки», - розповідаєродичка контрактника.

Що ж відбувається з солдатами в Новоросійську? На військових кораблях вони йдуть у Чорне море, прямо до Туреччини.

Сайт Босфорської протоки в останні дні часто фіксує прохід російських військових кораблів, які везуть не тільки солдатів, а й техніку. Є й важке озброєння, що прикривають маскувальною сіткою.  Кораблі йдуть через протоку щодня.

Далі, пройшовши протоку, корабель виходить в Егейське море і прямує до Сирії, уздовж узбережжя Туреччини, минає острови Крит та Кіпр. Маршрут виглядає так: Новоросійськ - Босфор – Кіпр – Тартус.

Але Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сенсації в таких походах не бачить.

«Російські військовослужбовці в Сирії є, вони там знаходяться багато років, – вказав голова МЗС. – Вони знаходяться там, щоб допомагати сирійцям освоювати техніку і готувати її для застосування в антитерористичній боротьбі».

За словами Лаврова, військові сидять на базах та участь у конфлікті беруть тільки як інструктори.

Але чи так це? Ні. Слова родички контрактника про схожістьвійни на Донбасі і війни в Сирії не жарт.

Російські солдати не тільки сидять на базах в Тартусі, вони ще й беруть участь у війні вс ередині країни.

Місто Соломія розташовано в глибині Сирії. Російський солдат Андрій Ушаков з Краснодара «зачекінився» саме там. Андрій зробив фото з кулеметами і технікою далеко відс воєї бази біля узбережжя.

Але Ушаков не просто контрактник. В серпені 2014 року Андрій їздив на кордон з Росією. Передавав техніку, РЗСВ «Град» та вантажні автомобілі бойовикам так званої «ЛНР».

Техніку перефарбовували, і вона брала участь у боях протии української армії. Брав участь у боях і сам Ушаков. Він «засвітився» в селищі Самсонівка.

Це не межа з Росією. і не прифронтова лінія розмежування. Самсонівка знаходиться під Луганськом, поблизу Молодогвардійська. Саме там були запеклі бої.

Ось так, Андрій Ушаков з Краснодара, воював за самопроголошену «ЛНР», а пізніше пішов воювати за Башара Асада в Салам, у сааме серце Сирії.

 

 

/ Громадське.СХІД