Життя

З НАУ звільнили першого проректора Луцького і ще 4 проректорів

Життя/З НАУ звільнили першого проректора Луцького і ще 4 проректорів
Зберегти
Вигляд

Перший проректор Національного авіаційного університету Максим Луцький і ще чотири проректора звільнені від виконання обов'зків. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки України.

«20 серпня 2015 року призначений наказом МОН України в. о. ректора НАУ Рімвідас Хращевський в установленому законом порядку, у присутності колег оголосив накази про звільнення першого проректора М. Луцького і проректорів П. Борсука, Я. Козачка, І. Зарубінської і Ф. Полухіна», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що зазначені особи були призначені на свої посади екс-ректором НАУ Куликом з перевищенням службових повноважень.

«Крім того, всупереч Статуту НАУ, умови і розмір оплати їх праці визначалися самовільно, без погодження за встановленою процедурою. Мова йде про значні обсяги бюджетних коштів», - йдеться в повідомленні.

Напередодні міністр освіти і науки України Сергій Квіт повідомив, що звільнив відділ внутрішнього аудиту міністерства у повному складі за результатами перевірки Національного авіаційного університету.

«Я звільняю відділ внутрішнього аудиту міністерства, який займається перевіркою вишів в системі Міністерства освіти і науки. Мені видно, що дивним чином інтереси тих осіб, у яких є приватна комерційна зацікавленість в НАУ, збігаються з інтересами всіх наших колег, які пішли перевіряти», - заявив Квіт на брифінгу в четвер, 20 серпня.

Міністр розповів, що в результаті перевірки були виявлені факти маніпуляцій із землею в Києві і Київській області, з квартирами, з інвесторами, факти незаконного призначення та перебування на посадах низки проректорів.

Міністр також підкреслив, що НАУ є об'єктом комерційної уваги з боку декількох осіб.

«І не буде секретом, що одним із них є Максим Луцький, який зараз обіймає посаду проректора», - додав він.

Квіт повідомив, що він призначив нового виконувача обов'язків ректора НАУ – викладача цього університету Римвидаса Хращевського, який в зараз не може потрапити в свій кабінет, і для вирішення цього питання підключено Міністерство внутрішніх справ та Державна служба охорони.

Пов`язані новини