Війна

Від початку збройної агресії РФ проти України загинуло понад 9800 осіб — МЗС

20 лютого, 2017 21:25
Війна/Від початку збройної агресії РФ проти України загинуло понад 9800 осіб — МЗС
Зберегти
Вигляд
Від початку збройної агресії Росії проти України 20 лютого 2014 року загинуло понад 9800 осіб та ще близько 23 тисячі було поранено

Від початку збройної агресії Росії проти України 20 лютого 2014 року загинуло понад 9800 осіб та ще близько 23 тисячі було поранено.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди третіх роковин збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Жахливі цифри характеризують цю безпринципну війну Кремля проти українського народу: понад 9800 осіб загинуло, близько 23000 поранених, майже 1 млн. 800 тис. вимушених переселенців. Державою-агресором захоплено 7,2% території України, де в окупації та нескінченому терорі живуть мільйони громадян України. Непідконтрольною Уряду України залишається ділянка українсько-російського державного кордону протяжністю 409,7 км, через яку Росія постійно направляє на територію України нових найманців, зброю та амуніцію», — йдеться у повідомленні.

Крім того, у міністерстві відзначили, що в окупованому Криму, закритому для будь-яких форм міжнародного контролю та моніторингу, «системно порушуються фундаментальні права людини, від чого страждають, в першу чергу, українські активісти і корінний народ Криму – кримські татари».

Також зазначається, що на анексованому півострові безпідставно затримуються та відбувають тюремне ув’язнення громадяни України, безслідно зникають активісти, залякуються їхні родини та друзі. Представницький орган кримських татар – Меджліс – заборонено.

Дивіться також, як  20 лютого Україна згадує героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції гідності взимку 2014 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини