Двох українців, важкопораненого Володимира Жемчугова і колишнього співробітника Служби безпеки України Юрія Супруна звільнили з полону бойовиків.

Про це повідомляє президент України Петро Порошенко.

Їх обміняли біля Щастя Луганської області на прихильників самоназваних «ЛНР» та «ДНР», яких раніше затримала СБУ.

Як повідомив Громадському керівник центру обміну полоненими Юрій Качанов, стан Жемчугова дуже важкий.

Нагадаємо, що 16 вересня Порошенко анонсував звільнення з полону українця Жемчугова.

Довідка

Повідомлення прес-служби так званої «МГБ ДНР» про затримання Юрія Супруна з’явилося 12 квітня 2016 року.

У ньому йшлося про те, що 8 квітня «органи державної безпеки ДНР» затримали полковника Служби Безпеки України Юрія Супруна.

Також було сказано, що під час затримання він назвав себе представником місії ООН, але не надав документів на підтвердження цього.

Його було звинувачено у розвідувально-диверсійній діяльності та причетності до «каральних операцій київської влади проти народу «ДНР».

Цього ж дня українське представництво Організації Об’єднаних націй закликало утримувачів звільнити співробітника моніторингової Місії ООН.

Пізніше Уповноважений президента з питань мирного врегулювання конфлітку на Донбасі Ірина Геращенко підтвердила факт затримання представника Місії ООН, що є громадянином України, та закликала окремі райони Донецької області звільнити полоненого.

Те, що Юрій Супрун є колишнім співробітником Служби Безпеки України повідомив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук. 

Юрій Супрун був у полоні понад 5 місяців.

Володимира Жемчугова затримали в кінці вересня 2015 року в Луганській області - про це йшлося в повідомлені самоназваного «МГБ» «ЛНР»  від 25 листопада 2015 року.

Жемчугова звинуватили у диверсійній діяльності, зокрема у підриві залізничних шляхів неподалік Лутугіного та пошкодженні електроопори поблизу Хрящуватого.

Стан здоров’я Жемчугова важкий. За офіційною версією він підірвався на розтяжці, коли їхав у Красний Луч забирати матір. У Володимира немає рук, він сліпий.

Перший обмін Жемчугова було заплановано на 25 листопада 2015 року, але він зірвався. Українська сторона готувала на обмін Ігоря Самойлова, але переговориця з боку самоназваної «ЛНР» Ольга Кобцева заявила, що вони більше «не погоджуються на обмін у форматі «один на один». Після невдалого обміну у мережі з’явилося відео з допиту Володимира Жемчугова, на якому він нібито розповідає, що добровільно допомагав українській армії.

Жемчугова було засуджено у самоназваній «ЛНР» у грудні 2015 року, та за рішенням суду з лікарні його перевели до СІЗО.

Поділитись: