Асоціація водоканалів України «Укрводоканалекологія» заявила, що Кабінет міністрів України виключив з проекту держбюджету на 2019 рік кошти для фінансування програми підтримки галузі водопостачання «Питна вода України».

Як повідомили в «Укрводоканалекології», програму «Питна вода» схвалили у Верховній Раді ще у 2011 році.

«Законом було передбачене фінансування цієї Програми на суму біля 3 млрд. гривень за рахунок Державного бюджету. На жаль, за всі попередні роки було виділено лише 208 млн. грн», — заявили в асоціації.

Водоканали України попередили, що мережі, споруди та обладнання систем водопостачання та водовідведення України зношені більш ніж на 50%, що призводить до аварій та втрати води.

За підрахунками «Укрводоканалекології», для повної реконструкції підприємств водопостачання України необхідно близько 40 мільярдів доларів США. Крім цього, держава не відшкодувала водоканалам близько 2,5 мільярдів гривень різниці в тарифах — «зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки».

«Водоканали розраховують хоча б на мінімальну підтримку держави, необхідну для проведення нагальних робіт», — наголосили в «Укрводоканалекології».

Асоціація закликала Голову Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів не допустити колапсу водопровідно-каналізаційної галузі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Простономіка»: Яку воду п’ють українці та чи достатньо ми платимо водоканалам

Укрводоканалекологія – добровільне міжгалузеве об`єднання виробничих підприємств. Є корпоративним членом Міжнародної Водної Асоціації IWA

Загальнодержавна програма «Питна вода України» була затверджена 2011-2020 роки. Її мета забезпечити гарантовані  Конституцією України права громадян на достатній життєвий  рівень та   екологічну   безпеку   шляхом  забезпечення  питною  водою в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів.

10 травня 2018-го Кабмін змінив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на програму «Питна вода України». Уряд визначив, що щонайменше 10% програми оплачуватимуть місцеві бюджети, або інші джерела.

Поділитись: