ENRU

З приходом Трампа в США погіршилася свобода слова — Freedom House

У порівнянні з 2016 роком ситуація зі свободою ЗМІ погіршилася в США і Туреччини.

Всесвітній індекс свободи преси впав до 13-річного мінімуму, згідно з результатами щорічного звіту неурядової організації Freedom House, що базується у Вашингтоні.

У порівнянні з минулим роком ситуація зі свободою слова погіршилася в США (загальна оцінка знизилася з 21 до 23) і Туреччини (з 71 до 76). У першому випадку ускладнення пов'язані з приходом Дональда Трампа до влади, у другому — з чистками після невдалого перевороту в липні 2016 року, пояснюють автори дослідження.

Правозахисники стурбовані спробами політичних лідерів, в тому числі російського президента Володимира Путіна, просувати державну пропаганду, вводити всілякі обмеження і пригнічувати свободу слова в своїх країнах.

Стурбованість у Freedom House викликає і непрості відносини між американським президентом Дональдом Трампом і журналістами, які вважають, що він робить замах на їхні права.

«Політичні лідери та інші тенденційні сили в багатьох демократіях, в тому числі і в США, Польщі, Філіппінах і Південній Африці ставлять під сумнів правдивість незалежних ЗМІ і заснованої на фактах журналістики, нехтуючи роллю правозахисних організацій, що займаються питаннями свободи преси», — зазначила Дженніфер Дунхем, автор дослідження Freedom House.

Нагадаємо, Freedom House визначив Україну як частково вільну країну.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram