З українським супутником «Січ 2-30» встановили зв’язок, всі його бортові системи працюють у штатному режимі
Національний центр управління та випробувань космічних засобів України на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з супутником «Січ—2—30», який 13 січня вивели на орбіту Землі.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Він зазначив, що наразі з апаратом встановили стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі.
Надалі дані, отримані завдяки «Січ-2-30», допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.
Крім того, супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.
«Переконаний, що успішна реалізація таких масштабних космічних проєктів і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь завжди буде візитівкою нашої країни», — написав Зеленський.
Запуск супутника
Космічна компанія американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX 13 січня запустила на орбіту з бази Космічних сил США на мисі Канаверал український супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-30».
«Січ-2-30» (також відомий як «Січ-2-1») хотіли запустити до кінця 2021 року, щоби запуск припав на 30-ту річницю незалежності України. Власне тому його і перейменували. Однак SpaceX перенесла запуск.
Про супутник
Український супутник «Січ-2-30» ㅡ це перший за останні 10 років власний супутник України на орбіті.
Він призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.
Супутник розробили у межах Національної космічної програми України та виготовили у ДП «Конструкторське бюро «Південне».
Вартість запуску «Січ 2-30» компанією SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 млн доларів.
Глава Державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів, що «Січ-2-30» дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.
- Поділитися: