Життя

З видання Meduza звільнився працівник, до дружини якого домагався головред Колпаков — гендиректорка

Галина Тимченко
Життя/З видання Meduza звільнився працівник, до дружини якого домагався головред Колпаков — гендиректорка
Зберегти
Вигляд
Співробітник незалежного російського видання Meduza, який звинуватив головреда видання Івана Колпакова у тому, що той домагався до його дружини (співробітника), звільнився з видання за власним бажання. Про це повідомила генеральна директорка Meduza Галина Тимченко.

«За тиждень до РД (Ради директорів, ред.) співробітник Meduza, який повідомив про інцидент, попередив, що якщо Іван Колпаков залишиться головним редактором, він звільниться. Під час підготовки до РД він добровільно зустрівся з членами РД і не висував ніяких вимог. Вчора я запитала його, яке його рішення і запропонувала 3 варіанти: залишитися і продовжувати працювати (був варіант і віддаленої роботи), піти за угодою сторін з компенсацією або звільнитися за власним бажанням, якщо у нього воно не зникло. Сьогодні він вибрав третій варіант», — повідомила Тимченко.

Нагадаємо, 25 жовтня головного редактора видання Meduza Івана Колопакова відсторонили від посади через звинувачення в домаганнях. Як повідомила Російська служба BBC, Колопаков сам попросив відсторонити його від посади. Як з'ясувалось, звинувачення на його адресу висунула людина, яка не працює на Meduza.

6 листопада у Meduza повідомили, що Колпакова відновили на посаді головреда видання. Також журналісти розповіли подробиці інциденту, який стався за участі Колпакова.

За даними видання, інцидент стався 20 жовтня, коли редакція Meduza відзначала у Ризі день народження.

«На вечірці стався неприємний інцидент. Приблизно о 4:00 ранку головний редактор Іван Колпаков, який був сильно п'яний, доторкнувся до сідниці дружини одного із співробітників Meduza та сказав: «Ти єдина на цій вечірці, кого я можу харассити (домагатись, ред.), і мені за це нічого не буде» — після чого пішов. Про ці події ми знаємо зі слів дівчини, яка вирішила зберегти анонімність. У нас немає приводів їй не довіряти», — розповіли у Meduza.

Водночас сам Колпаков стверджує, що не пам'ятає, що саме сталося на вечірці, але визнає, що таке могло статися.

Після інциденту, 22 жовтня, чоловік постраждалої — співробітник Meduza розповів про це на редколегії видання. Колпаков у цей час вирушав у відрядження, але дізнавшись про звинувачення, «негайно повернувся до редакції і зібрав екстрену редколегію», розповіли у Meduza.

У виданні також пояснили, чому вирішили відновити на посаді Колпакова: «Це разовий інцидент. Проблема не носить системного характеру. Колпаков ніколи не дозволяв собі такого в минулому. Двотижневе відсторонення від роботи і публічне (а також внутрішнє) засудження рада вважає достатнім покаранням».

Пов`язані новини