Незадовго до вибухів на 6 арсеналі Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба на Чернігівщині, звільнили керівника Ічнянського складу через неготовність складу до роботи у військовий час.

Про це заявив журналістам 10 жовтня генеральний прокурор Юрій Луценко.

За його словами, у серпні підрозділи спецпризначень проводили відпрацювання усіх складів щодо готовності до антидиверсійних завдань.

«Готовність до антидиверсійної діяльності була відсутня, про що свідчить внутрішня робота Міноборони і Генштабу. Вони це встановили і за це був знятий керівник. База не була готова до умов військового часу, у якому ми зараз живемо», — сказав Луценко.

За результатами навчань керівника Ічнянського складу звільнили в запас.

«За результатами цих навчань, на всій території України, зокрема керівника Ічнянського складу було знято з посади, звільнено в запас без відповідних виплат», — сказав очільник ГПУ.

Луценко вказав, після перевірок військової прокуратури, Міністерства оборони та Генштабу минулого року на складах так не реалізували плани з удосконалення безпеки. Причиною цього Луценко називає як недостнатнє виділення коштів, так і темпи та організацію робіт.

На момент вибухів на 6 арсеналі Міністерства оборони, що поблизу селища Дружба на Чернігівщині, було 69,5 тисяч тонн боєприпасів.

Нагадаємо, вночі 9 жовтня стало відомо про вибухи на території складу боєприпасів поблизу селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області.

О 8 ранку Генеральний штаб ЗСУ заявив про відсутність постраждалих і поранених унаслідок вибухів на складі боєприпасів поблизу селища Дружба Чернігівської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На Чернігівщині евакуювали понад 12 тисяч людей через вибухи на складі боєприпасів: що відомо

СБУ назвала три версії пожежі на складі боєприпасів. Основна з них — вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга — порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя — навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів

Військова прокуратура Центрального регіону розпочала кримінальне провадження за фактом вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони. Стаття — недбале ставлення до військової служби.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile