За останні 20 років в результаті цунамі загинули 251 770 людей. Загальний економічний збиток від стихійного лиха склав 280 мільярдів доларів. Про це заявили в ООН напередодні Всесвітнього дня поширення інформації про проблему цунамі, яке відзначають 5 листопада.

За даними ООН, особливо від цунамі постраждали узбережжя Тихого і Індійського океанів. Унаслідок лише одного землетрусу і цунамі в 2011 році в Японії загинули 19 тисяч людей, а сумарні економічні втрати склали 228 мільярдів доларів.

Для порівняння — в попередні 20 років (з 1978 по 1997 роки) кількість загиблих склала 998 людей, а фінансові втрати — 2,7 мільярда доларів.

«Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі - це можливість підвищити обізнаність про ризики, пов'язані з цунамі, щоб запобігти загибелі людей». За його словами, в цьому році в ООН прагнуть також привернути увагу до економічних втрат, викликаних цунамі, збитку, нанесеному життєво важливим об'єктам інфраструктури, розташованим в уразливих, густонаселених прибережних районах», — сказав спеціальний представник Генерального секретаря ООН щодо зниження ризику стихійних лих Мами Міцуторі.

Нагадаємо, що 28 вересня, землетрус спричинив цунамі, яке обрушилося на індонезійський острів Сулавесі. За останніми даними, загинули понад 2 тис. осіб, 80 тисяч залишилися без даху над головою, близько 70 тисяч будинків повністю зруйновано. Підземні поштовхи і цунамі викликали потужні зсуви, в результаті яких грязьові потоки затопили величезну територію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезійська стихія: як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу.

/Василь Панасюк

Поділитись: