Світ / Сусідні країни

За 2018 пасажиропотік у напрямку Росії зменшився на 15% — міністр інфраструктури

Прямий
Світ/Сусідні країни/За 2018 пасажиропотік у напрямку Росії зменшився на 15% — міністр інфраструктури
Зберегти
Вигляд
За 2018 рік пасажиропотік до Росії зменшився на 15 %. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі програми «Ехо України» на телеканалі «Прямий».

«Тенденція продовжується і ми бачимо, що за підсумками 2018 року пасажиропотік в напрямку Росії знову впав на 15%. Причому, якщо до Росії не більше 16%, то в зворотному напрямку більше 15%. Це об'єктивна реальність», — сказав Омелян.

На думку міністра, зменшення пасажиропотоку до Росії є свідченням того, що українці обирають поїздки в бік країн Європейського Союзу.

«Я радий, що українці фізично обирають напрям ЄС без жодних вказівок чи штучних заходів. Ми з свого боку всіляко розвиваємо напрямок залізничного сполучення з ЄС. Більше 20 потягів запущено за дуже короткий період часу і ми розвиваємо, як Польщу, так і Угорщину в подальшому», — сказав Омелян.

Він додав, що в 2019 році міністерство намагатиметься розширити можливості поїздок громадян у напрямку Словаччини.

Зазначимо, у серпні 2018 Міністерство інфаструктури направило на розгляд Кабміну документ про припинення транспортного сполучення з Росією.

17 серпня Володимир Омелян заявив про те, що залізничний пасажиропотік з України до Москви з 2016 року знизився з 14 мільйонів до 800 тисяч, і наголосив, що Укрзалізниця не зазнає збитківчерез припинення сполучення з РФ.

Він зазначив, коментуючи підписання «історичного документа» про припинення транспортного сполучення з Росією: «Хочете працювати — їдьте до ЄС». Омелян нагадав про небезпечність подорожей до Росії, оскільки українців там можуть «арештувати чи вбити». 

Раніше у коментарі Громадському Володимир Омелян повідомив, що рішення про скасування потягів між Україною та РФ остаточно має ухвалювати РНБО та Уряд. 

Пов`язані новини