УКРАЇНА

За час анексії Криму РФ незаконно виселила з півострова майже 2 425 українців — правозахисник

28 червня, 2018 17:53
УКРАЇНА/За час анексії Криму РФ незаконно виселила з півострова майже 2 425 українців — правозахисник
Зберегти
Вигляд
Кількість незаконно виселених з анексованого Криму мешканців становить не менше 2 425 осіб.

Кількість незаконно виселених з анексованого Криму мешканців становить не менше 2 425 осіб.

Про це заявив адвокат, експерт громадської організації «Регіональний центр прав людини» Роман Мартиновський, повідомляє «Укрінформ».

Крім того, за його словами, 4,7 тисячі ув'язнених українських громадян були переміщені з Криму на територію Росії з метою видворення їх та заборони на повернення до Криму після звільнення.

Виступаючи у Страсбурзі на заході щодо ситуації у Криму, Мартиновський зазначив, що всього за період з липня 2014 до травня 2018 року судами Криму було винесено понад 9,5 тисяч рішень у справах, пов'язаних з порушення міграційних правил.

«Перші випадки видворення почалися в липні 2014 року. Нами ідентифіковано на сьогоднішній день 2425 людей, які були видворені з території Криму», — повідомив правозахисник.

За його словами, видворення відбувається двома способами:

  • так званий контрольований самостійний виїзд, коли особа зобов'язана залишити територію протягом 5 діб з моменту вступу в силу рішення «суду»;
  • примусове видворення, коли відбувається переміщення осіб в центр тимчасового утримання іноземних громадян.

«У Криму таких центрів немає, тому всі особи, до яких застосовується примусове видворення, переміщаються з Криму на територію Росії. Ми ідентифікували п'ять таких центрів, де містилися громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства», — сказав Мартиновський.

Термін утримання в таких закладах становить до півтора року, зазначив правозахисник.

Раніше лідер Меджлісу кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що Росія переселила до Криму близько мільйона своїх громадян.

Пов`язані новини