Життя

За час бойових дій знайдено 1000 невпізнаних тіл – МВС

Життя/За час бойових дій знайдено 1000 невпізнаних тіл – МВС
Зберегти
Вигляд

За бойових дій на сході України органами внутрішніх справ зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл. Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко, пишуть на сайті МВС.

«Наразі вже вдалося встановити особи понад 200 невпізнаних тіл, інші залишаються невпізнаними, - зазначив представник ГСУ.

За його словами, ідентифікація тіл загиблих буде проведена у декілька етапів. Перший – встановлення генетичних ознак загиблого, що можливе шляхом проведення молекулярно-генетичної експертизи, які будуть здійснені в Запоріжжі.

«Другий етап – встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. У кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз», - йдеться в повідомленні.

«Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом», - зазначив заступник начальника Державного центру-начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи Костянтин Дубонос.

 

За результатами проведення вказаної експертизи буде встановлено ДНК-профіль особи, який в автоматичному режимі буде порівнюватися з профілями невпізнаних тіл, наявних у базі даних.

«При встановленні збігів негайно буде поінформовано орган, який призначив відповідну експертизу та проводить досудове розслідування, для подальшого інформування родичів загиблої особи. Орієнтовний строк проведення експертизи окремого зразку може становити до двох тижнів», - зазначив Костянтин Дубонос.

 

Пов`язані новини