За останні 9 місяців з медичних закладів Києва звільнились понад 7 тисяч працівників. Половина з них ㅡ технічні робітники.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на брифінгу у середу, 15 жовтня.

За його словами, серед тих, хто звільнився з березня, є і медичні працівники. Попри те, що влада столиці виплачує медикам надбавку з міського бюджету, багато людей вирішили не наражати себе на небезпеку.

Ситуацію з гострою нестачею кадрів у медичній сфері в Києві Кличко пов'язує з тим, що не всі студенти-бюджетники медичних закладів після навчання пішли працювати медсестрами та лікарями до держустанов.

Він зазначив, що наразі у столичних медзакладах майже 7,5 тисячі вакансій. Але серед 557 випускників столичних коледжів, які навчалися коштом бюджету, тільки 207 пішли працювати у комунальні лікарні.

«Ми надаємо освіту, а після закінчення освіти вони не використовують той досвід та знання, які отримають. Вимогу відпрацьовувати у замовника до трьох років скасували, на жаль, у 2017 році», ㅡ сказав Кличко.

Яка ситуація в українських лікарнях під час епідемії?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що станом на 13 жовтня в українських «коронавірусних» лікарнях вже зайнята 21 тисяча ліжок із 34 тисяч — тобто понад 60%. Найбільш завантажені лікарні в Одеській (85,6%), Луганській (83,9%), Донецькій (83,7%), Харківській (75%), Дніпропетровській (73,3%) та Вінницькій (70,8%) областях. У Києві цей показник становить 70,6%.

Також у медзакладах не вистачає працівників, які змушені чергувати добу через добу. Запасів костюмів, рукавичок, масок та респіраторів для лікарів залишилось менше ніж на два місяці.

Що з епідемією зараз?

За попередню добу в Україні вкотре зафіксували приріст заражених коронавірусною інфекцією у п'ять тисяч людей. За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 281 239 людей. З них 119 650 пацієнтів одужали, а 5 302 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 156 тисячі людей.

На засіданні 13 жовтня уряд ухвалив рішення продовжити карантин до кінця 2020 року, а карантинні обмеження ㅡ посилити.

Поділитись: