Життя

За час конфлітку СБУ заборонила в’їзд 83 російським журналістам – Лубківський

Життя/За час конфлітку СБУ заборонила в’їзд 83 російським журналістам – Лубківський
Зберегти
Вигляд

За час конфлікту на Сході України Служба безпеки України заборонила в’їзд в Україну 83 російським журналістам. З них 10 – примусово повернули до Федерації, а 73 – не допустили на територію.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Як відзначив він, журналісти, яким наразі заборонено в’їзд на територію України, представляють телеканали «Звезда», ВДТРК, «LifeNews» та інші.

«Важливо знати, що переважна більшість співробітників російських ЗМІ потрапляє на територію України нелегально (!), через неконтрольовані українськими прикордонниками пункти пропуску, у тому числі з території окупованого Криму», – зазначив Лубківський.

Окрім того СБУ зафіксувала випадки, коли російські мас-медіа вербують українських журналістів «для отримання необхідних резонансних відеоматеріалів та інформації, яка згодом у викривленому вигляді подається мас-медіа РФ».

Наразі Лубківський пропонує залучити до протидії російській інформаційній війні незалежні медіа-організації, на період проведення АТО повернутися до процедури акредитації іноземних журналістів у Міністерстві закордонних справ України та СБУ, провести на базі СБУ круглий стіл «за участю представників компетентних органів влади, української медіа-спільноти, правників для вироблення спільної позиції».

Пов`язані новини