Війна

За час війни в Сирії було 33 випадки застосування хімічної зброї — ООН

7 вересня, 2017 07:47
Війна/За час війни в Сирії було 33 випадки застосування хімічної зброї — ООН
Зберегти
Вигляд
З 2011 року у Сирії сталося 33 випадки застосування хімічної зброї проти людей.

З 2011 року у Сирії сталося 33 випадки застосування хімічної зброї проти людей.

Про це ідеться у звіті Комісії ООН для розслідувань щодо Сирії, передає «Радіо Свобода».

27 із них здійснили війська, підконтрольні президенту Сирії Башару Асаду. Організаторів ще шістьох хіматак не встановили. Раніше повідомляли, що принаймні за деякі з них відповідальна «Ісламська держава».

Одні з найпереконливіших доказів стосуються хімічної атаки 4 квітня цього року по контрольованому супротивниками Асада місту Хан-Шейхун. Тоді загинули майже 90 цивільних мешканців, переважно жінок і дітей. Потерпілих — ще понад півтисячі.

За даними розслідування, удар по місту в контрольованій повстанцями частині провінції Ідліб здійснив бойовий літак урядових військ, який скинув боєприпаси з отруйним газом зарином. Голова комісії ООН Паулу Піньєйру виключив можливість провини за цей напад самих повстанців, про яку заявляє влада Асада.

У випадку з Хан-Шейхуном офіційний Дамаск твердив, що його повітряний удар просто знищив завод і склад хімічної зброї самих повстанців. Фахівці вже заявляли, що з аналізів, узятих у потерпілих і загиблих, випливає використання промислового зарину, а не напівпідпільного виробництва.

У 2013-му році влада Сирії погодилася на міжнародну домовленість про те, щоб віддати її запаси хімічної зброї на знищення. Але підтверджень того, що були ліквідовані всі такі запаси, немає. І після завершення цієї операції надходять повідомлення про застосування такої зброї сирійськими урядовими військами.

 

Пов`язані новини