За час «всеосяжного перемир'я» на Донбасі постраждали майже два десятки українських військових ㅡ ЗСУ

За 122 дні від початку режиму припинення вогню, про який у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи, загинули 4 українських військових та ще 14 отримали поранення.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, пише АрміяInform.

Він зазначив, що досі українські військові дотримуються перемир'я.

«Якщо перед Збройними силами стоїть завдання без необхідності вогонь не відкривати, щоб не провокувати на відповідні силові дії противника, то в переважній більшості, на 99%, ці завдання наші військові виконують. На жаль, ворог не так само виконує їх», ㅡ заявив він.

Хомчак зазначив, що за 122 дні режиму «тиші» загинули четверо українських військових: «Звичайно, це багато, якщо гинуть чи травмуються люди. Проте якщо брати в порівнянні з минулим періодом, ми не беремо 2014-2015 роки, це, звісно, мало».

У вівторок, 24 листопада, стало відомо про смерть у лікарні українського військового після поранення снайпером бойовиків.

Тоді Об’єднані сили не відкривали вогонь у відповідь через евакуацію пораненого. Хомчак пояснив, що рішення про вогонь у відповідь ухвалює командир на місці.

«Комбриг ухвалив рішення вогонь не відкривати, бо невідомо, чи вдалось би евакуювати військового», – наголосив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Наразі українська сторона проводить розслідування смерті військового.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових.

Всього від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули четверо українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.