Більше 100 мільйонів гривень витратило впродовж чотирьох років Міністерство оборони України на свої власні ЗМІ.

Як з’ясували журналісти видання «Четверта влада», щороку оборонне відомство виділяє на кожен зі своїх медіа від одного до чотирнадцяти мільйонів. Всього їх шість: два Центральних друкованих органи (ЦДО) «Народна армія» та «Військо України», дві газети «Крила України» і «Флот України», Центральна телерадіостудія МОУ та телерадіокомпанія «Бриз».

Найбільше коштів витрачається на «Народну армію». У 2014 році, згідно кошторису, на нього видання витратили 14,5 мільйонів. На грошове забезпечення військовослужбовців та заробітну плату працівників, що не мають звання, пішло майже 9 мільйонів. Людей працює 89, з них військовослужбовців 57, а працівників 32. Середнє значення на працівника становить 8 400 грн на місяць. Ще 5 мільйонів, за документом, витрачається на передплату періодичних видань для Збройних сил. Це зокрема Народна армія, Флот України, Урядовий кур`єр, Голос України, Наука і оборона, Морська держава, Військо України, Оборонний вісник та Віра і честь.

Як відзначив журналіст Дмитро Бондар «судячи із відповідей на запит та уточнень, виходить, що держава сама витрачає кошти на виробництво своєї інформаційної продукції і в той же час сама її і передплачує для військових частин».

Дані наведені у мільйонах гривень.

Поділитись: