Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) презентувала відкриту онлайн-платформу «Прозора ДАБІ» з розгляду дозвільних документів на будівництво.

Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) презентувала відкриту онлайн-платформу «Прозора ДАБІ» з розгляду дозвільних документів на будівництво.

Про це повідомляє прес-служба ДАБІ.

За допомогою нової онлайн-платформи замовники будівництва зможуть в режимі онлайн відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до ДАБІ документації.

«Аналіз проблематики у дозвільній системі в галузі будівництва показав, що корупційні ризики виникають через закритість інформації та відсутність якісних, і в той же час офіційних, каналів її отримання. Тому ми переходимо на новий рівень взаємодії із бізнесом. Ми робимо дозвільну систему у будівництві максимально відкритою», — заявив глава відомства Олексій Кудрявцев.

Він зазначив, що на першому етапі роботи сервіс показуватиме інформацію щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності), бо в цих випадках вищі корупційні ризики.

Очільник відомства пояснив, що вже на наступний день після подання документів можна знайти вхідний номер та кінцеву дату розгляду документів.

«Далі у визначені терміни — онлайн дізнатися про результат. У разі відмови у видачі дозволу чи сертифіката в системі відображатиметься перелік зауважень та прізвище посадової особи, що прийняла відповідне рішення», — йдеться у повідомленні.

Як зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, цю платформу розробляли за ініціативи Мінрегіону спільно з ДАБІ.

«Система дозволить чітко зрозуміти, на якому рівні відповідальності і саме де знаходиться прийняття рішень, що унеможливлює зловживання. Ми повністю усуваємо процедуру походів забудовників до чиновника і переводимо їх взаємодію в електронну площину. Іншими словами, максимально децентралізуємо функції держархбудконтролю. Онлайн платформа «Прозора ДАБІ» дуже важлива і для людей, які часто виступають проти незаконних забудов. Відтепер вони зможуть побачити, що саме відбувається на їх території і яким чином приймаються рішення», — наголосив Зубко.

Як повідомлялося, в Україні запрацював ресурс для оформлення ліцензії на перевезення онлайн.

Нагадаємо, державний Ощадбанк став першим в Україні банком, що приєднався до системи SWIFT global payments innovation (gpi), яка дозволяє здійснювати міжнародні грошові перекази швидше та слідкувати за їхнім станом онлайн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile