За кількістю ув’язнених журналістів 2016 рік став рекордним
Рік став рекордним через репресивні дії проти ЗМІ в Туреччині.
Кількість журналістів-в'язнів у тюрмах світу у 2016 році досягла рекордної позначки. Станом на 1 грудня 2016 року загальна кількість журналістів-в'язнів в світі становила 259 осіб.
Про це йдеться у дослідженні Комітету захисту журналістів.
Рік став рекордним через репресивні дії проти ЗМІ в Туреччині.
«Згідно з переписом комітету, в Туреччині за гратами перебував як мінімум 81 журналіст — це більше, ніж в будь-якій країні в будь-який момент часу з моменту початку обліку, і всі ці люди звинувачували в антидержавній діяльності», — йдеться в звіті комітету.
За Туреччиною та Китаєм в списку йдуть Єгипет, Еритрея і Ефіопія. При цьому Ефіопія, Панама, Сінгапур і Росія садили в тюрми журналістів, які є громадянами інших держав.
У Росії, як випливає з перепису, на даний момент двоє журналістів перебувають в ув'язненні через свою професійну діяльність: українець Роман Сущенко, якого російська влада підозрює у шпигунстві, і чеченський кореспондент порталу «Кавказский узел» Жалауді Геріев, засуджений на три роки ув'язнення і визнаний політв'язнем.
Затримання журналістів в Туреччині в 2016 році відбулися після невдалої спроби державного перевороту, яка сталася в середині липня. Останніми жертвами так званої «чистки» серед співробітників ЗМІ стали дев'ять журналістів опозиційної газети Cumhuriyet.
Їх заарештували за підозрою в зв'язках з мусульманським проповідником Фетхуллах Гюленом, якого влада вважає ідеологом спроби державного перевороту. Сам Гюлен неодноразово заявляв, що не має відношення до путчу, і засуджував його.
Після проваленого путчу зі своїх посад були звільнені або відсторонені близько 110 тисяч людей, 37 тисяч — заарештовані.
Комітет захисту журналістів — міжнародна неурядова організація зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, що займається захистом прав журналістів. Організація займається збором інформації про репресії і вбивства журналістів по всьому світу.
- Поділитися: