УКРАЇНА

За кошти бюджету Києва реалізують 50 громадських проектів — КМДА

УКРАЇНА/За кошти бюджету Києва реалізують 50 громадських проектів — КМДА
Зберегти
Вигляд
До 29 січня кияни мають можливість проголосувати за проект, на який будуть виділені кошти з міського бюджету.

До 29 січня кияни мають можливість проголосувати за проект, на який будуть виділені кошти з міського бюджету. Ця ініціатива дозволить взяти участь у поліпшенні умов життя у Києві — взяти участь у відповідному конкурсі, перемогти у голосуванні і спостерігати за їх реалізацією.

Всього бюджетом передбачено до 50 таких проектів. На кожен з них буде виділено до одного мільйона гривень. Про це в ефірі Громадського розповів керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко.

«Таких проектів може бути мінімум 50, на їхню реалізацію передбачено 50 млн грн. Ціна одного проекту не має перевищувати 1 млн грн. Якщо загальна сума 50 перших проектів буде меншою за передбачену суму, проекти будуть донабиратися», — зазначив чиновник.

За його словами, під час голосування за проекти, мають бути враховані лише «справжні голоси», тобто голоси повнолітніх фізичних осіб, які є громадянами України і проживають у Києві.

На даний момент доступні два варіанти голосування — через «картку киянина» або систему BankID. Також передбачено паперове голосування у центрі надання адміністративних послуг.

Як зазначив Бондаренко, Київ не має достатньо грошей для задоволення усіх нагальних потреб міста, тому доводиться реалізовувати лише ті проекти, які наберуть найбільше голосів.

«У місті Києві є понад 24 тис. ліфтів, з яких 10 тис. відпрацювало строк експлуатації 25 років. Розуміємо, що на те, щоб замінити всі ліфти у Києві, потрібна сума понад мільярд. Ми можемо собі дозволити виділити лише 100 млн. Це не 10 тис. буде замінено, це буде замінена тисяча ліфтів, найбільш застарілих», — сказав чиновник.

«Але в цей же час у нас є конкурс по бюджету участі. Якщо громада будинку мобілізувалася, проголосувала за проект і заміна їх ліфта буде фінансуватися швидше. Київ — велике місто, тому профінансувати все одночасно, нажаль, неможливо», — додав він.

Пов`язані новини