За митрополита УПЦ МП Павла внесли заставу, його відпустили з-під варти — адвокат

Митрополит Павло (Лебідь) на судовому засіданні в Шевченківському райсуді Києва, 1 квітня 2023 року
Митрополит Павло (Лебідь) на судовому засіданні в Шевченківському райсуді Києва, 1 квітня 2023 рокуБогдан Кутєпов / hromadske

Митрополита УПЦ МП Павла (Петра Лебедя) звільнили з—під варти. За нього внесли заставу, сума якої сягала понад 33 мільйонів гривень.

Про звільнення митрополита повідомив його адвокат Микита Чекман.

Адвокат заявив, що понад тисяча людей пожертвувала гроші на заставу за Павла. Цю «непідйомну, на перший погляд, суму» зібрали, опублікувавши реквізити на сайті УПЦ.

Окрім того, у храмі святого Агапіта Печерського Києво-Печерської лаври представники УПЦ МП поставили скриньки для збору пожертв на заставу для митрополита Павла.

Чекман заявив, що звільнення з-під варти Павла — «це спільна заслуга парафіян Української Православної Церкви, які довели, що немає нічого неможливого».

Сам митрополит у відеозверненні з Чекманом подякував тим, хто дав кошти на заставу за нього. Він сказав, що «любить свою землю, свою Батьківщину», а «агресора, який напав на нас», має напоумити Бог.

Митрополит також порівняв свій запобіжний захід із полоном.

«Я не просив нікого. І мені якось, прочитавши Києво-Печерський патерик, наші преподобні, коли були у полоні, вони не хотіли, щоб їх викупляли. Але народ все одно це зробив. [Це] повторилося в наші часи, у 21 столітті», — сказав він.

У чому підозрюють Павла?

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлові про підозру за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та в Лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили повідомлення про підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що він назвав настоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.

Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу про причетність Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування й заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той з-поміж іншого радіє тимчасовій окупації Херсона й заявляє, що в західних регіонах України немає українців.

Сам митрополит заявляє, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і того, що зробила росія, путін, у жодному разі виправдати не можна».

13 липня правоохоронці оголосили намісникові Києво-Печерської лаври УПЦ МП нову підозру за тими ж двома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 161 та ч. 3 ст. 436-2. Санкції статей передбачають до 5 років ув'язнення.

Спершу суд призначив митрополиту цілодобовий домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет. Та через те, що він спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі, запобіжний захід замінили на тримання під вартою з можливістю внести заставу в понад 33 мільйони гривень.