УКРАЇНА

За останні 2 роки в Україні поменшало випадків катувань — доповідач ООН

18 червня, 2018 00:32
УКРАЇНА/За останні 2 роки в Україні поменшало випадків катувань — доповідач ООН
Зберегти
Вигляд
Спеціальний доповідач ООН щодо запобігання тортурам Нільс Мельцер заявляє, що в Україні після 2016 року значно поменшало випадків нелюдського ставлення та катувань.

Спеціальний доповідач ООН щодо запобігання тортурам Нільс Мельцер заявляє, що в Україні після 2016 року значно поменшало випадків нелюдського ставлення та катувань.

Про це Мельцер повідомив в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня».

Відповідаючи на питання журналіста, як змінилася ситуація з дотриманням прав людини, випадками катувань в Україні впродовж останнього року, він сказав: 

«Мої спостереження обмежені тільки тими двома тижнями, які ми тут провели. Звісно, я прочитав попередній звіт, готуючись до візиту. Я слухав осіб, які перебували в місцях несвободи раніше, вони мені розповідали, як було тоді. Мушу сказати, що після 2016 року випадків нелюдського ставлення, катувань на території, контрольованій владою України, значно поменшало».

За його словами, між 2014-м і 2016-м роками в Україні була досить поширена «практика незаконних тримань під вартою, нелюдського ставлення». «Але відтоді ситуація з цим поліпшилася», — наголосив Мельцер.

Водночас, він наголосив дуже багато людей скаржаться на тортури, неналежне ставлення «саме під час перебування в поліції».

«Це свіжі, актуальніші заяви. Найбільше я саме переживаю за це», — зазначив спецдоповідач ООН.

«Заяви про неналежне ставлення стосуються саме затримання — до того, як людину офіційно беруть під варту і реєструють її в журналі», — додав він.

Раніше в СБУ повідомляли, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців, утримуваних самоназваними «ДНР/ЛНР».

Пов`язані новини