За останні 40 років тексти пісень стали більш простими, повторюваними та злими — дослідження

З 1980—х років тексти сучасних пісень стали більш злими, повторюваними та водночас зрозумілими. А в деяких жанрах слова стали більш емоційними та особистими.

Про це йдеться в дослідженні наукового видання Scientific Reports, передає видання Independent.

Дослідження проводили шляхом аналізу текстів 12 тисяч англомовних пісень, які вийшли у світ в період із 1980 до 2020 рік. Автори також вивчали статистику переглядів текстів обраних пісень на платформі Genius. У такий спосіб команда дослідників виявила, що із часом тексти пісень стають простішими та зрозумілішими. Це помітно в жанрах реп, кантрі, поп, R&B і рок.

Окрім того, слова в піснях стали більш злими. Одна з авторок дослідження, доцентка кафедри комп'ютерних наук Інсбрукського університету в Австрії Єва Зангерле вважає, що слова, пов'язані з гнівом, стали більш поширеними, тому що «музика — як дзеркало суспільства: вона відображає більш загальні зміни в суспільстві й культурі».

У дослідженні також вказують, за останні 40 років у піснях зменшується кількість слів, особливо у жанрах реп та рок. Там зазначають, що причиною цього можуть бути зміни у способі відтворення музики, наприклад, збільшенням кількості пісень, які відтворюються як фонова музика.

Під час вивчення статистики перегляду пісень на Genius, дослідники виявили, що старі рок-пісні переглядають частіше, аніж нові, а в жанрі кантрі — навпаки. У висновку роботи автори зазначили, що для репу, року та кантрі текст відіграє більш виражену роль, ніж для інших жанрів, а інтерес слухачів до текстів виходить за межі власного музичного споживання.