Президент України Петро Порошенко заявив, що «за підтримку на президентських виборах» одного з кандидатів Ігорем Коломойським, з олігархом планують «розрахуватися поверненням ПриватБанку».

Про це Порошенко повідомив під час прес-конференції за підсумками оголошення результатів екзит-полів.

«Наша команда планує захищати стабільність фінансово-банківської системи, бо очевидно, що з Коломойським планують розрахуватися за підтримку на виборах поверненням ПриватБанку. Скасування його націоналізації створить ризики для десятків мільйонів вкладників, українців. І ми будемо захищати десятки мільйонів українців», — повідомив Порошенко.

За його словами, «повернення» ПриватБанку Коломойському викличе кризу у відносинах України з міжнародними фінансовими організаціями, а також падіння гривні та «нову економічну кризу».

«Ми цього точно не маємо допустити», — додав Порошенко.

Також Порошенко повідомив, що Конституційний суд збирається визнати неконституційним закон про електронне декларування, який відіграє ключову роль у безвізового режиму.

Також Порошенко заявив, що результати екзит-полів очевидні, тому він залишить пост глави держави. Але з політики йти він не збирається.

«Завтра буде 22 квітня і нам треба об’єднатися і боронити Україну, нам треба спільні зусилля. Вже наступного місяця я залишу пост глави держави, так вирішила більшість країни і я сприймаю це рішення», — заявив чинний глава держави.

Згідно з результатами Національного екзит-полу, Володимир Зеленський переміг в другому турі виборів президента України, набравши 73,2% голосів виборців. Чинний президент Петро Порошенко набрав 25,3% голосів.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень.

Поділитись: