Життя

За події під Радою висунули два звинувачення у тероризмі – адвокат Гуменюка

Життя/За події під Радою висунули два звинувачення у тероризмі – адвокат Гуменюка
Зберегти
Вигляд

За події під Верховної Радою 31 серпня двом людям висунули звинувачення в тероризмі. Про це в ефірі hromadske.tv повідомив адвокат колишнього бійця батальйону МВС Січ Гуменюка Сидір Кізін.

На сьогодні підозру у тероризмі пред’явили Ігорю Гуменюку та 18-річному Сергію Крайняку. Зі слів адвоката, у хлопця вилучили димову шашку і, можливо, його хочуть зробити співучасником.

Також Кізін повідомив, що всі матеріали, які розповсюджує МВС (мається на увазі відеоматеріали, які продемонстрував Арсен Аваков у Раді – ред.), відсутні у матеріалах кримінальної справи.

Крім того, адвокат Кізін розповів, що проти іншого підопічного бійця батальйону Січ Ігоря Олійника здійснюється тиск.

«Вчора, під час допиту Олійника в приміщенні ізолятора тимчасового тримання на нього чиниться тиск в камері. Тими самими особами, які чинили тиск і на Гуменюка. Один із них назвався «Чеченцем», другий – «Сєрим». Так вони проходять в матеріалах кримінальної справи. Мої підзахисних там б’ють, вимагають від них, щоб вони зізнались у вчиненні злочину, а також, що організувало цей злочин партійне керівництво або керівництво однієї з патріотичних організацій. Ми оприлюднили це слідчому і попросили його порушити кримінальне провадження за даним фактом, провести слідчі дії, встановити цих осіб в ізоляторі», - сказав Кізін.

«Справа в тому, що це злочин проти правосуддя – примушення давати покази і чиниться він з відома керівництва ізолятора тимчасового тримання. Цей ізолятор підпорядкований головному управлінню МВС у м. Києві. Тобто після тиску в камері, цих людей запрошують на допит, незаконний допит, оперативники з міліцейського главку не мають права без адвоката і слідчого проводити такі дії. Саме тому їх тримають в ізоляторі тимчасового тримання, а не переводять в слідчій ізолятор, який підпорядкований пенітерціальній службі», - добавив він.

31 серпня після того, як парламентарі прийняли в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації, під стінами Верховної Ради почалися зіткнення між супротивниками цих змін та правоохоронцями.

Під час заворушень у ряди силовиків кинули гранату, внаслідок чого постраждали більше 140 осіб, з них 131 - правоохоронці з МВС та Національної гвардії.

У кидані гранати підозрюють колишнього бійця батальйону МВС Січ Ігоря Гуменюка. 2 вересня Гуменюку обрали міру запобіжного заходу – утримання під вартою до 29 жовтня.

hromadske.tv

Пов`язані новини