УКРАЇНА

За понад рік товарообіг між Україною та США зріс на 70% — Порошенко

24 серпня, 2018 12:45
УКРАЇНА/За понад рік товарообіг між Україною та США зріс на 70% — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Товарообіг між Україною та Сполученими Штатами за понад рік зріс на 70%.

Товарообіг між Україною та Сполученими Штатами за понад рік зріс на 70%.

Про це заявив президент України Петро Порошенко на зустрічі в Києві з радником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном.

За словами президента, цьому сприяло і поставка американського вугілля на українські станції, інвестиції в будівництво заводу з ядерних сховищ, і американські аграрні інвестиції, а також поставка американською компанією General Electric локомотивів в Україну.

«Жодна країна світу не демонструє такого зростання. Зараз ми можемо зробити додаткові кроки з розширення співпраці», — сказав президент.

24 серпня перші 10 машиністів Укрзалізниці повернулись з навчання керування та експлуатації локомотивів американської компанії General Electric, що проходило у Казахстані.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Укрзалізниця обрала ім’я для локомотивів, які закупить у General Electric.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартувало на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Також в ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько 400 мільйонів доларів прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Пов`язані новини