ENRU

За потужними кібератаками на українські держресурси стоїть РФ — Турчинов

За потужними кібератаками, які відбувались останнім часом на інформаційні ресурси українських державних органів, стоять кіберзлочинці з Російської Федерації.

Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає Рада Національної безпеки і оборони України.

За його словами, на початку грудня розпочалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси українських державних органів, об'єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору.

«Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ», — зазначив Турчинов.

Він також пояснив, що атаки здійснюються з використанням комп'ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

«Одне з головних завдань кіберзлочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнення функціонування провідних державних установ і блокування бюджетного процесу», — повідомив секретар РНБО.

Турчинов наголосив, що «попри те, що кібератаки не припиняються, у найстисліші строки функціонування уражених комп'ютерних систем було відновлено. Аналіз кіберінцидентів засвідчив, що інформаційні ресурси, які були підключені до державної системи кіберзахисту, не були пошкоджені».

Також, за його словами, питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів в умовах агресивних проявів гібридної війни з боку РФ буде розглянуте на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки за участі керівництва уряду України.

«За результатами обговорення буде ухвалено деталізований план заходів з підвищення рівня кіберзахисту», — підсумував Турчинов.