У понеділок, 11 червня, виповнюється рівно рік, як громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Євросоюзу.

У понеділок, 11 червня, виповнюється рівно рік, як громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Євросоюзу.

За даними Держприкордонної служби України, загалом з початку введення безвізового режиму до країн ЄС прослідувало майже 20,3 мільйона громадян. З них — майже 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами.

Понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму, зазначають прикордонники.

«Певний «ажіотаж» серед бажаючих безперешкодно подорожувати спостерігався у перші місяці дії безвізу – в середньому прикордонники оформляли до 90 тисяч українців за місяць», — йдеться у повідомленні. У листопаді 2017 року цей показник становив вже 32,5 тисячі осіб.

У ДПСУ наголошують, що найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем.

Своєрідним «вікном до Європи» для України залишається Польща. «Саме через неї до країн ЄС потрапляє найбільша кількість українців», — йдеться у заяві.

Найменший потік мандрівників з України до країн ЄС через словацький кордон.

У квітні Держприкордонна служба повідомляла, що безвізом з ЄС скористалися 490 тисяч українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

Нагадаємо, 17 травня 2017-го року у Страсбурзі Україна та представники Євросоюзу підписали Угоду про безвіз. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile