Президент Чеченської Республіки Рамзан Кадиров назвав вбитого в Австрії свого критика та свідка у справі Аміни Окуєвої Маміхана Умарова «жертвою західних спецслужб».

Про це він написав у своєму телеграм-каналі та блозі.

«Я чекав і спостерігав, як розвиваються чутки навколо подій у Відні і переконався в упередженості інформаційної машини, яка розкрутила версію про мою причетність, не маючи офіційних заяв слідчих органів», — написав Кадиров.

За його словами, кавказькі межі Росії охороняються його командою і це не подобається іноземним спецслужбам. Кадиров вважає, що «Анзор із Відня» та інші блогери «заробляють на ідеї псевдопатріотизму», тому стають жертвами спецслужб, які працюють проти Росії та самого Кадирова.

Лідер Чечні вважає таких людей «продажними глашатаями», яких «вбивають, як невинних жертв вигаданої "правди"». Кадиров зазначив, що спецслужби знають, що для вихідців з Чечні неприйнятні лихослів'я, мат і брехня, «і чеченці запитують за образи навіть через десятки років».

«Пам'ятайте, що ще до нашого запиту, вас позбудуться як витратного матеріалу... Що стосується вбитих. За що боролися, на те і напоролися», — сказав Кадиров до своїх критиків.

Нагадаємо, у 2019 році Рамзан Кадиров закликав карати користувачів, які могли когось образити.

«Тих, хто порушує згоду між людьми, займається плітками, розбратами, якщо ми не зупинимо їх, вбиваючи, саджаючи, лякаючи, нічого не вийде», — сказав тоді лідер Чечні, передає «Русская служба BBC».

Нагадаємо, 4 липня в австрійському місті Герасдорф поблизу Відня застрелили громадянина Росії, який просив про політичний притулок. Ним виявився критик лідера Чечні Рамзана Кадирова та свідок у справі про вбивство Аміни Окуєвої Маміхан Анзор Умаров.

За даними слідства, свідчення Анзора допомогли заочно оголосити підозру ймовірному організатору вбивства Аміни Окуєвої — Хумаїдову Салаху Данілбековичу.

Зокрема в інтерв'ю журналістам Анзор розповідав, що у 2014 — 2015 роках отримав замовлення на вбивство командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва, його дружини Аміни Окуєвої й колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука.

Так, українські правоохоронці не надавали охорону Анзору, оскільки він громадянин іншої держави та проживав не в Україні. Колишній народний депутат Ігор Мосійчук, помічницею якого була Аміна Окуєва і на якого перед її вбивством також скоїли замах, зазначив, що два дні тому спілкувався з Анзором. Він хотів приїхати в Україну, а також говорив про певні погрози. Також за його інформацією, Анзор мав австрійську охорону.

Як пишуть «Кавказ.Реалії», Умаров розповідав про себе, як про колишнього найманця. Називав себе ексспівробітником міністерства шаріатської державної безпеки сепаратистської республіки Ічкерія, розповідав про зв'язки російських спецслужб з замахами на політемігрантів і колишніх чеченських сепаратистів в Європі.

Згодом поліція затримала ще одного ймовірного підозрюваного, якого спочатку допитувала у якості свідка, пише телеканал «Дождь».

Поділитись: