УКРАЇНА

За страхову медицину українці не платитимуть додаткових податків — МОЗ

УКРАЇНА/За страхову медицину українці не платитимуть додаткових податків — МОЗ
Зберегти
Вигляд

Виплати на страхову медицину в Україні будуть вираховуватися із уже наявної системи оподаткування. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, передає прес-служба МОЗ.

За його словами, аналогічна модель (податки-бюджет-агенція) діє у Великій Британії, Скандинавських країнах, Італії, Іспанії, Канаді та показала свою високу ефективність.

«Перед МОЗ стоять два практичних завдання – розпочати реальне розгортання страхової моделі фінансування медицини в 2017 році та забезпечити 100% покриття громадян медичною допомогою. Тому уряд та профільне міністерство обрали модель, яка потребує мінімальних змін в законодавстві та рекомендована ВООЗ і міжнародними партнерами», – розповів Ковтонюк.

«Збір страхових внесків в Україні вже існує: це загальна система оподаткування, – нагадав Ковтонюк. – Кожен громадянин сплачує непрямі податки (ПДВ, акцизи), здійснюючи будь-яку покупку в магазині».

Найбільше змін профільне міністерство прогнозує на етапі оплати медзакладам за страховий випадок конкретного пацієнта.

Нагадаємо, у 2017 році Міністерство охорони здоров’я обіцяє запровадити фінансування гарантованих медичних послуг. Тобто пацієнти будуть підписувати контракт безпосередньо зі своїм лікарем.

Пов`язані новини