УКРАЇНА

Заарештованого в Криму Панова катували – правозахисники

УКРАЇНА/Заарештованого в Криму Панова катували – правозахисники
Зберегти
Вигляд
lead

В анексованому Криму по відношенню до заарештованого українця Євгена Панова застосували тортури, під якими він підписав зізнання у скоєнні інкримінованого йому злочину – організація терактів.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, посилаючись на розповідь брата Панова Ігоря Котелянця.

Він повідомив, що під час зустрічі з Пановим адвокат виявив у нього на руках шрами від наручників і синці на правій нозі.

Панов розповів адвокату, що його били – руки в наручниках застібали під колінами, піднімали і били металевою трубою по ногах в районі гомілки, застосовували тортури до статевих органів.

Правозахисники зазначають, що на голову Панова надягали мішок, через що він нічого не міг бачити.

Після затримання в період з 7 по 12 серпня його не годували, давали тільки воду.

У Сімферополі тортури над громадянином України продовжилися. Його прив'язували скотчем до стільця, під'єднували до голих частин тіла дроти і підключали електричний струм. Це тривало близько доби.

За словами Котелянця, сам Панов вважає, що мета цих тортур – вибити з нього зізнання в тому, що він готував диверсії в Криму.

Зрештою він таки був змушений підписати протоколи звинувачення. На відеозапису допиту Панов говорив за заздалегідь складеною для нього промовою.

Експерти Кримської правозахисної групи припускають, що катували українця в період з 7 по 12 серпня, найімовірніше, співробітники ФСБ.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Росії заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

Підконтрольний окупаційній владу Криму суд Сімферополя обрав Панову запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту.

Раніше повідомлялося, що Панову призначили адвокатку Ольгу Полозову, яка може працювати на ФСБ.

Пов`язані новини