Жителі села Кремидівка Комінтернівського району Одещини вже кілька років не можуть дихати чистим повітрям. Центральної каналізації в селі немає. До кожного житлового будинку виривають яму, в народі її називають вигрібною, куди зливаються каналізаційні води з житлових будинків.

До такої ями біля багатоквартирного будинку, в якому живе Олена, в 90-х під'єднали каналізації кількох новобудов.

«Говорили, що тимчасово, але це «тимчасово» триває вже багато років», - каже Олена.

З роками каналізація забилася, а послуги з викачування нечистот подорожчали. Тому все частіше з ями по вулиці почала розтікатися смердюча рідина. Спочатку каналізаційні калюжі були тимчасовим явищем, а тепер «штучна водойма» постійно виділяє сморід, від якого мешканці будинків ледве можуть сховатися в своїх квартирах.

У Віри, сусідки Олени, почалися серйозні проблеми зі здоров'ям. Від неприємного запаху жінку постійно нудить, не раз вона втрачала свідомість на своєму городі, який знаходиться неподалік від каналізації.

«У мене від цього запаху алергія, я тут жити не можу. А тут постійно ще й діти ходять, і все прикривають рот і ніс. Я без маски на вулицю не виходжу», - каже жінка.

Мешканці будинків два роки тому зібрали майже 30 тисяч гривень на будівництво каналізаційних труб, які б вели на околицю села. Цей проект міг би врятувати людей від смороду, але він так і не був реалізований до кінця.

«Ми закопали в землю 30 тисяч: труби закладені, яма була вирита. Але ідея не сподобалася жителям околиць», - пояснює Олена.

Жінка не хоче їхати з рідного дому. Але і як жити далі тут – вона не знає.

/Hromadske.od.ua

Поділитись: