Загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном та втрати російських окупантів: головне за ніч проти 13 вересня

На кордоні Вірменії та Азербайджану відбулося збройне зіткнення; росіяни під час контрнаступу ЗСУ втратили техніки на мільйони доларів; Сили оборони України продовжують відсувати ворога вздовж лінії південного фронту. Зібрали головні новини за ніч проти 13 вересня.

Загострення між Вірменією та Азербайджаном

На вірменсько-азербайджанському кордоні сталося збройне зіткнення, країни звинувачують у загострені ситуації одна одну. У Міноборони Азербайджану повідомили, що внаслідок боїв є втрати серед особового складу з обох сторін, а також пошкоджена військова інфраструктура та техніка. Вірменія це підтвердила.

Станом на 3:00 за Києвом ситуація на кордоні, як зазначається, залишалася «вкрай напруженою», стрілянина продовжувалася.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян зідзвонився з президентом рф володимиром путіним та хоче звернутися до ОДКБ.

Ситуація на південному фронті

російські війська на півдні намагаються підтягнути резерви та покращити тактичне положення, але Сили оборони України продовжують тиснути на ворога вздовж всієї лінії фронту.

Протягом бойового дня росіяни намагалися силами від двох взводів до роти за підтримки танків покращити тактичне положення у напрямках з Тернових Под на Любомирівку та із Чкалового на Безіменне. В обох випадках вони не мали успіху: зазнали втрат та відступили.

Завдяки діям українських військових війська рф втратили ще 59 солдатів, танк, 5 гаубиць 152-го калібру (зокрема самохідних «Мста-Б» і «Мста-С»), командно-штабну машину й машину управління, а також 12 одиниць іншої автобронетехніки.

Українські захисники у Святогірську

Українські військовослужбовці увійшли до міста Святогірськ, що в Донецькій області. Про це повідомив військовий Віталій Марків, відеозвернення якого опублікувала пресслужба Національної гвардії. Перед цим у соцмережах поширили фотографію, як на будівлі міськради у Святогірську встановили прапор України.

Втрати окупантів

Під час контрнаступу Сил оборони України 6-11 вересня було знищено техніки росіян на понад 670 мільйонів доларів — таке підрахувала українська редакція Forbes. Найдорожча втрата окупантів — комплекс радіоелектронної боротьби «Москва-1» ($57 млн), який було знищено в Запорізькій області.

Не всю втрачену росіянами техніку було знищено. За даними аналітичного проєкту Oryx, з 6 по 10 вересня українські військові захопили 129 одиниць техніки, яку Forbes оцінює у $104 млн. Йдеться зокрема про 9 гаубиць «Мста-С» та «Мста-Б» на суму у понад $43 млн.

Штаб реагування на російський терор

Президент Володимир Зеленський після ударів окупантів по об'єктах української енергетики оголосив, що в Україні створять координаційний штаб для швидкого реагування на всі подібні акти російського терору.

Як зазначав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, координаційний штаб створюють у межах Державної комісії ТЕБ та НС для покращення реагування на екстрені ситуації. Завданням штабу буде оперативна ліквідація наслідків військових руйнувань енергетичної та комунальної інфраструктури.

Напад на українок у Франції

У Франції в муніципалітеті Рокбрюн-Кап-Мартен 11 вересня росіяни побили двох дівчат з України за те, що вони, ймовірно, слухали українську музику. Місцеве видання Monaco-Matin зазначає, що постраждалими є мати Олена та її донька Аліна, які 19 квітня втекли від війни до Франції з тоді ще окупованого Ізюма Харківської області. Лікарі діагностували в Олени зламаний ніс, а в Аліни — болі в ногах і голові.

 Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що українське посольство в Парижі взяло справу на особливий контроль.

«Дипломати взаємодіють із французькими правоохоронцями задля оперативного розслідування нападу, підтримують зв‘язок із потерпілими, яким було надано необхідну медичну допомогу. Нападники мають бути покарані», — написав він.