Захід відклав заборону на страхування кораблів із російською нафтою, бо побоюється зростання цін — ЗМІ
Уряди європейських країн поки що відклали заборону на страхування морських перевезень російської нафти й дозволили деякі міжнародні постачання. А все через побоювання зростання цін на нафту і розвиток глобальної кризи енергоресурсів.
Про це повідомляє The Financial Times.
У межах шостого пакета санкцій ЄС оголосив про глобальну заборону страхування морських суден, що перевозять російську нафту. Уряд Великої Британії теж погодився ввести такі обмеження. Участь Британії має ключове значення для ефективності будь-якої такої заборони, оскільки Лондон є центром індустрії морського страхування.
Спільна заборона Великої Британії та ЄС на морське страхування могла би бути зараз найповнішим обмеженням щодо російської нафти, що відрізало б доступ Москви до більшої частини глобального танкерного флоту.
Але офіційні особи США висловили занепокоєння тим, що негайна глобальна заборона на морське страхування спричинить зростання цін через вилучення мільйонів барелів російської сирої нафти і нафтопродуктів з ринку.
Тож Лондон досі не запровадив повну заборону — наприкінці липня у країні лише заборонили страхувати танкери з російською нафтою, призначеною для британського ринку. Обмеження набуде чинності після 31 грудня 2022 року. А Брюссель наприкінці липня вніс поправки до деяких обмежень щодо роботи з державними російськими компаніями.
Так, у ЄС дозволили європейським компаніям мати справу, наприклад, із «Роснефтью» для транспортування нафти до країн за межами блоку. Тож європейським компанія більше не заборонено платити цій компанії, якщо такі транзакції необхідні для купівлі й транспортування нафтопродуктів до третіх країн.
У британському Мінфіні заявили, що досі шукають найкращий варіант дій щодо заборони страхування. «Ми готові накласти подальші санкції на росію і працюємо разом з нашими союзниками в такому темпі, щоб забезпечити їхню реалізацію з максимальним ефектом для російської економіки», — йдеться у заяві.
Нафтове ембарго
У червні Рада ЄС затвердила шостий пакет санкцій проти рф, який передбачає скорочення імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт і перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує у росії від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить приблизно 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії. Тепер Європа шукає нові джерела постачань нафти, щоб зменшити свою залежність від росії.
- Поділитися: