Печерський районний суд зобов'язав народного депутата Антона Яценка виплатити компенсацію колишньому учаснику бойових дій на Донбасі Олегу Гервасу, якого депутат у червні 2018 року в переписці звинуватив у низці злочинів. Ветеран подав до суду про «захист честі та гідності».

Як повідомляє hromadske, суд виніс вирок присудити компенсацію з боку Антона Яценка у вигляді 5 тисяч гривень моральної шкоди, замість заявлених позивачем 500 тисяч.

Також суд зобов'язав депутата висловити та поширити спростування заявленої ним раніше інформації щодо злочинних діянь ветерана.

Справу розглядав суддя Роман Новак. На засіданні не був присутній ні сам Яценко, ні його адвокат.

Як уточнив захист Гервеса Руслана Грязона, Яценко не повідомив причину своєї неявки.

У коментарі hromadske депутат розповів, що мав «багато роботи, тож не зміг відвідати засідання».

Він також уточнив, що буде оскаржувати це рішення і, за потреби, «дійде до Верховного суду». На подачу апеляції він має 30 діб.

«На жаль, це продемонструвало, що у нас, в Україні, можна здійснювати тиск на правосуддя і фактично натовп може впливати (на рішення — ред.), якщо хтось приїхав, проплачені плакати», — сказав він, додавши, що позивач чинив тиск на суддю, в якого «також є родина», — прокоментував рішення суду Яценко.

Окрім того, він зазначив, що отримував від друзів Герваса повідомлення на кшталт «Ми тебе четвертуємо і вб’ємо», «Знаємо, де ти живеш».

За даними «ТСН», інцидент стався 24 червня 2018 року під одним із дописів Яценка, де той описував свої здобутки у зміні доброустрою мешканців Умані. У коментарі до посту Олег написав, що «регіонали мають сидіти у в'язниці, а не піаритися за бюджетний кошт». Після цього Яценко відповів, що Олег нібито є «мародером та вбивцею мирного населення».

Поділитись: