7 червня столичний кінотеатр «Київ» захоплювали «тітушки», вони були у формі муніципальної варти. Виштовхали співробітників, не дали провести показ для дітей-сиріт, заблокували вхід — ну, все як зазвичай при проведенні інвентаризації новим орендарем (так пояснює їх дії «Київкінофільм»).

Мережа «Сінема Центр» виграла конкурс на оренду комунального кінотеатру «Київ» у квітні цього року, запропонувавши орендну плату в 2,11 мільйона гривень на місяць (без ПДВ). Засновниками мережі є колишні співвласники телеканалу «1+1» Олександр Роднянський і Борис Фуксман.

Але поки що тривають суди (попередній орендар відстоює своє право на продовження оренди), простіше за допомогою «тітушок» фізично встановити контроль над будівлею, аніж чекати рішення суду, правда? Але я не буду оцінювати ступінь легітимності того, що відбувається. Мене, як ви розумієте, цікавлять у цій історії специфічні питання.

Серед ввічливих людей в обличчя були упізнані члени С14.

Товариш Карась, лідер С14, щодо українських євреїв дотримується наступних поглядів: «Якщо мова йде, наприклад, про представників великих економічних груп, які є євреями, то вони такі ж націоналісти, як і ми. Звичайно, я до них ставлюся не дуже добре. [...] Я не поділяю ліберального погляду на те, що не можна судити за національністю. Зрозуміло, можна судити».

Інтерв'ю, правда, не найсвіжіше. Можливо, Карась еволюціонував у своїх поглядах, просто соромиться в цьому зізнатися на широкий загал. Але як щодо бенефіціара рейдерського захоплення?

Товариш Фуксман — не просто єврей і представник великих економічних груп, але і колишній віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу, і досі — почесний президент Єврейської конфедерації України («звичайне» президентство в якій він рік тому віддав Борису Ложкіну). При цьому міжнародні єврейські майданчики він послідовно і системно використовував для того, щоб нести у світ істерику про український фашизм.

У 2013 році він, очевидно, цілком свідомо брав участь в інформаційній кампанії Адміністрації президента, призначеної для зовнішнього користування. Суть кампанії полягала в тому, що вся опозиція (через союз зі «Свободою») — це ніби-то неонацисти і антисеміти. Ну, так тоді було треба, аби позбавити українську опозицію підтримки заходу. Я якось був присутній на його доповіді на правлінні Всесвітнього єврейського конгресу в Єрусалимі. «Свободу» товариш Фуксман порівнював із раковими метастазами і закликав світову спільноту об'єднатися на боротьбу. Оскільки помічники Фуксмана — люди не дуже компетентні, то навіть фактичного матеріалу для підтвердження тези про антисемітизм «Свободи» вони самостійно нарити не змогли, і доказова частина доповіді складалася з дослівного плагіату — інформацію брали з моєї статті. Але це так, незначний (хоч і показовий) штрих. Цікавіше інше — на той момент персонально Карась був членом «Свободи», а С14 фактично виконувала функцію неформальній молодіжної київської організації партії. Та й зараз, щось мені підказує, ми побачимо його прізвище в списку кандидатів саме від цієї політичної сили.

Звичайно, можна сказати, що за часів правління Януковича багато єврейських діячів і за сумісництвом підприємців були змушені підтримувати генеральну лінію партії, щоб зберегти свій бізнес. Наприклад, Олександр Фельдман у 2013 році був членом політради Партії регіонів і теж брав участь у пропагандистських танцях навколо антисемітизму, але потім же пристосувався до нової кон'юнктури. Так ось, а товариш Фуксман — не пристосувався. Він і після перемоги революції виявив принциповість у питаннях боротьби з українським неофашизмом, який нібито відроджується (на те, вірогідно, були особисті причини, але особисте не чіпаємо). Ще минулого року, буквально напередодні передачі Борису Ложкіну своїх постів у Єврейській конфедерації України і Всесвітньому єврейському конгресі, Фуксман висловлював «глибоку стурбованість зростанням антисемітських інцидентів» і «вдячність за підтримку в боротьбі з антисемітизмом конгресмену США Ро Ханна» (ви, напевно, пам'ятаєте дикого за змістом листа останнього, який з'явився рік тому?). При цьому «зростання антисемітських інцидентів» минулого року було таким, що актів вандалізму зафіксували у два рази менше, ніж позаминулого, а випадків антисемітського насильства в Україні не фіксується вже останні три роки.

Але Фуксман, схоже, продовжує вірити у відродження фашизму в Україні. І ось в центрі Києва агресивні молоді люди з екстремістської націоналістичної організації, легітимізовані Київміськрадою, насильницькими методами захоплюють ласі шматки нерухомості. Для Фуксмана захоплюють. Ось так.

Поділитись: