Війна

Загострення бойових дій на Донбасі стається через близькість сторін біля лінії зіткнення — Хуг

30 серпня, 2018 21:48
Війна/Загострення бойових дій на Донбасі стається через близькість сторін біля лінії зіткнення — Хуг
Зберегти
Вигляд
Однією з причин загострення бойових дій на Донбасі є близьке розташування сторін конфліткту поблизу лінії розмежування.

Однією з причин загострення бойових дій на Донбасі є близьке розташування сторін конфліткту поблизу лінії розмежування.

Про це в ефірі программи «Нині вже» на Громадському заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

Коментуючи бій 23 серпня поблизу селища Жолобок, під час якого загинули 4 українських військових, Хуг сказав: 

«Якщо ми говоримо про райони, які розташовані поблизу лінії зіткнення, дійсно спостерігається ситуація, що в цих районах позиції сторін доволі близько перебуваюьть одна від одної. І як я вже зазначав, ця близькість дійсно не була типовою для цього району, біля селища Жолобок. Наприклад, таку близькість ми фіксуємо у промзоні (Авдіївка, ред.) і далі трохи на південь, східний сектор Маріуполя, так само у цих районах ми фіксуємо інтенсивний рух важкого озброєння, мобільної техніки».

Водночас, за його словами, ОБСЄ наразі не може зробити якоїсь достовірної оцінки подій поблизу Жолобка.

«У той момент ми дійсно зафіксували збільшення кількості порушень режиму тиші, так само ми зафіксували збільшення випадків застосування важкої зброї, яка мала би бути відведена із тих районів. Якщо ми говоримо про район Жолобка, то це була нетипова і незвичайна ситуація для цього району, ми продовжуємо аналізувати, що відбулось у цьому районі у цей період. І будь яка нова інформація буде оприлюднена у нашому звіті. Якщо говорити щось зараз, то це будуть спекуляції», — додав Хуг.

Крім того він, наголосив, що однією з причин загострення є те, що сторони не відводять озброєння від лінії розмежуванняє.

«Як відомо, всі одиниці озброєння залишаються досі на місцях, і будь який рух з однієї сторони відразу викликає контррухи з  іншої сторони, і одразу все закручується. Це призводить до тих ситуацій, які ми зафіксували у другій половині серпня», — підкреслив Хуг.

Нагадаємо, 23 серпня під час бою з бойовиками біля Кримського на Луганщині загинули четверо українських військових, ще семеро дістали поранення.

Командир окремого штурмового батальйону «Айдар» Олександр Яковенко заявив, що бій виник через те, що бойовики спробували захопити смуги забезпечення Збройних сил України на Бахмутській трасі.

Також 23 серпня бойовики здійснили провокаційний обстріл контрольного пункту пропуску «Майорське» на Донеччині.

Пов`язані новини