Пацієнти з діагнозом ішемічної хвороби серця мають більш високий ризик зниження розумових здібностей, зокрема, пам’яті.

Про це ідеться в дослідженні, опублікованому у журналі Американського коледжу кардіології, передає CNN Health.

Це дослідження виявило довготривалий вплив на мозок після діагнозу серцевий напад або стенокардія. Пацієнти з «серцевим нападом мали значно більш швидке зниження пам'яті, ніж ті, у яких була ангіна», ідеться в статті.

Вплив на мозок може бути визначений відносно незначним, але автори дослідження кажуть, що «навіть невеликі зміни у когнітивних функціях можуть призвести до істотного підвищення ризику деменції протягом років». 

Водночас, автори відзначають, що не можуть виключити потенційний вплив ліків, які призначають новонародженим пацієнтам із захворюваннями серця.

Доктор Нілум Т. Аггарвал, директорка з досліджень Rush Heart Center for Women і когнітивний невролог в Cardiology Cognitive Clinic зазначила, що дослідження підтвердило: «серце і мозок працюють разом». За її словами, лікарі мають заохочувати пацієнтів говорити про стан пам’яті.

«Зараз ми бачимо більше проблем, пов'язаних з когнітивною функцією, аніж серцевих захворювань, оскільки все більше людей живуть довше, адже проходять більше процедур для серця, одержують ліки», — зазначила Аггарвал.

Поділитись: