Президент Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» капітану Олександру Лавренку посмертно.

Командир танкової роти танкового батальйону 93 окремої гвардійської механізованої бригади оперативного командування «Південь», капітан Лавренко удостоєний високої державної нагороди за виняткову мужність, героїзм і самопожертву під час боїв на Донбасі, передає прес-служба президента.

21 липня 2014 року у боях за селище Піски в Донецькій області екіпаж танка, яким командував капітан Лавренко у складі зведеної танкової роти при підтримці механізованого взводу вів бій по захопленню опорного пункту терористів, що дало б можливість закріпитися на підступах до обласного центру підрозділам ЗСУ в Донецькому аеропорту. Увірвавшись у селище, екіпаж танка капітана Лавренка знищів опорний пункт та два мінометні розрахунки бойовиків. Захопивши блокпост, екіпаж прикривав вогнем механізований підрозділ.

Бойовики відкрили по танку вогонь із гранатометів, кулеметів та автоматів. Ухиляючись від вогню, бойова машина потрапила на фугас. Капітан отримав важкі поранення, однак не допустив захоплення бойової машини.

Олександр Лавренко підірвався в танку разом з екіпажом. Ціною власного життя екіпаж зірвав контратаку бойовиків на позиції українських військових.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile