УКРАЇНА

Заява чиновника МОЗ про онкохворих була відповіддю на закид — речник

4 червня, 2018 23:18
УКРАЇНА/Заява чиновника МОЗ про онкохворих була відповіддю на закид — речник
Зберегти
Вигляд
Заступник очільниці Міністерства охорони здоров'я Олександр Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

Заступник очільниці Міністерства охорони здоров'я Олександр Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив  Олександр Ябчанка, речник Міністерства охорони здоров'я.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онко пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають».

Зазначимо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України»  з'явилась стенограма промови заступника очільниці МОЗ Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.

Згідно з текстом стенограми, Лінчевський сказав: «Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне, вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно».

Заява Лінчевського викликала обурення серед користувачів соцмереж та політиків. Зокрема, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадження щодо Лінчевського через його висловлювання.

Водночас, за словами речника МОЗ Ябчанки, це була «емоційна відповідь лікаря».

«Тобто про що йде мова. Мова йде про емоційну відповідь. Тобто це відповідь лікаря, якому сказали, що «То чому 25% грошей ви потратили марно?». Він мав на увазі, що якщо є бодай якийсь шанс врятувати цю людину, то ми не зважаючи на якісь відсотки чи ймовірності, все одно будемо їх лікувати, будемо намагатись врятувати їхні життя… Цей емоційний спіч лікаря на такий закид Рахункової палати, і він був цілковито перекручений», — заявив Ябчанка.

У МОЗ, окрім іншого, наголосили, що привертають увагу до неприпустимості розповсюдження некоректного припущення щодо високого рівня смертності (25%) серед пацієнтів, яких міністерство направляло на лікування за кордон. 

Також у МОЗ зазначили, що Лінчевський вибачається за «неприпустимо невдало використані вислови». «Олександр Лінчевський приносить вибачення за емоційні вислови, неприпустимо невдало використані під час його доповіді для опису проблеми, що зачіпає надто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких та небайдужих громадян», — наголосили у МОЗ.

Пов`язані новини