Республіканський кандидат у президенти Дональд Трамп запропонував поборникам права на носіння зброї проявити активність і не допустити, щоб його суперниця, демократ Гілларі Клінтон, призначила ліберальних суддів Верховного суду США.

Згодом він був змушений дати пояснення з приводу своєї заяви, яку його опоненти сприйняли як заклик до насильницьких дій, передає «Голос Америки».

Так, виступаючи перед виборцями в Північній Кароліні, Трамп оголосив, що Гілларі Клінтон має намір скасувати Другу поправку до Конституції США, що гарантує американцям право володіння зброєю. І додав, що оскільки вона в ролі президента країни зможе призначити членів Верховного суду, то народ нічого не зможе зробити, «хоча захисники Другої поправки, можливо, зможуть, я не знаю, але це буде страшний день».

В свою чергу, Priorities USA, організація, що підтримує Клінтон оголосила про те, що Дональд Трамп запропонував прихильникам застрелити Клінтон. «Людина, яка хоче стати президентом США, не може жодним чином натякати на насильство», – йдеться у заяві.

Передвиборний штаб Трампа відповів заявою, в якому він звинуватив «нечесну пресу» в невірній інтерпретації висловлювання Трампа. Сам Дональд Трамп в інтерв'ю телекомпанії Fox пояснив, що він мав на увазі дії прихильників Другий поправки, як виборців.

«ЗМІ роблять відчайдушні спроби відвернути від того, що Клінтон виступає проти Другої поправки. Я сказав, що прихильники поправки повинні організуватися і проголосувати, щоб врятувати нашу конституцію!», – написав Трамп у Twitter.

Поділитись: