Кореспондент hromadske.tv Наталя Гуменюк повідомила з форуму CEPA 2015 у Вашингтоні про настрої та думки західних політиків стосовно України.

Вона відзначила, що досі не дуже чітко зрозуміло, чиєю саме ініціативою є план Мореля. Морель, французький дипломат, якого, за словами Гуменюк, поважають як важковаговика-переговорника, який раніше займався енергетичними питаннями.

Попри інформацію про причетність США до цього документу, немає підтверджень, що це ініціатива Держдепартаменту. Тим не менш, відзначила кореспондент, за "стилістикою" план нагадує наміри держсекретаря Джона Керрі, який налаштований на мирний розв’язок ситуації. Джерела в українських дипломатичних колах зауважили, що сам механізм виборів, зазначений у плані, є баченням саме французького дипломата П'єра Мореля.

Водночас опитані hromadske.tv німецькі аналітики, обізнані на зовнішній політиці Берліна, кажуть, що мінські домовленості в розумінні ЄС — це контроль над кордоном та відведення важкої техніки. Вибори за іншим, неукраїнським законодавством, не вважаються Заходом ключовим порушенням домовленостей Києва та бойовиків, уточнили вони.

Вашингтон, Берлін та Париж наразі налаштовані на заморожування конфлікту, повідомила Гуменюк. За її інформацією, наразі ані українські політики, ані західні не мають чіткого представлення про проведення виборів на підконтрольній бойовикам території. Політичний вакуум був заповнений запропонованим Морелем планом для закріплення мирного процесу як частина замороження конфлікту.

hromadske.tv

/Фото: АПУ

Поділитись: