Захисну арку насунуть на зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції 29 листопада. 

Згідно з повідомленням прес-служби Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), про це глава інспекції Сергій Божко повідомив генеральному директору МАГАТЕ Юкія Амано на зустрічі, яка відбулася в рамках 60-й сесії генеральної конференції МАГАТЕ.

Чорнобильську АЕС, яка постраждала від вибуху в 1986 році, остаточно закрили 15 грудня 2000 року. Але саркофаг, зведений після аварії над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. Україна працює над спорудженням нової безпечної захисної конструкції (НБК) на об'єкті «Укриття».

Укриття являє собою споруду у формі арки заввишки 110 м, довжиною 165 м і шириною 260 м. Монтажні роботи по зведенню арки НБК над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС розпочались в квітні 2012 року. Кошти на будівництво захисної арки зібрані країнами - донорами Чорнобильського фонду «Укриття», розпорядником коштів є ЄБРР.

Після накриття аркою зруйнованого енергоблоку почнеться новий етап перетворення об'єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему, що включає демонтаж нестабільних конструкцій і вилучення радіоактивних відходів і паливовмісних мас.

Чорнобильська АЕС розташована поблизу міста Прип'ять в 18 км від міста Чорнобиль, за 16 км від кордону з Білоруссю, в 110 км від Києва.

Поділитись: