УКРАЇНА

Захисника Афанасьєва пустили в Україну після перевірки — прикордонники

22 травня, 2018 12:08
УКРАЇНА/Захисника Афанасьєва пустили в Україну після перевірки — прикордонники
Зберегти
Вигляд
Зранку 22 травня з'явилися повідомлення про те, що прикордонники не пропускають до України російського юриста Ернеста Мезака, який у справі проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини представляє інтереси колишнього в'язня Кремля українця Геннадія Афанасьєва.

Зранку 22 травня з'явилися повідомлення про те, що прикордонники не пропускають до України російського юриста Ернеста Мезака, який у справі проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини представляє інтереси колишнього в'язня Кремля українця Геннадія Афанасьєва.

Про це у Facebook повідомила координаторка Євромайдан SOS Олександра Матвійчук.

«Захиснику Геннадій Афанасьєв російському юристу Ернесту Мезаку, який представляє його інтереси у справі проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини, відмовили у перетині державного кордону на в‘їзд в Україну. Прямо зараз він знаходиться на прикордонному контролі в Борисполі, де чекає на зворотній рейс».

Пізніше вона оновила пост, зазначивши, що юриста пропустили.

Речник Державної прикордонної служби Олег Слободян пояснив  Громадському тривалу перевірку:

«Стосовно більшості громадян РФ які ідуть до України, ми перевіряємо усю інформацію, пов’язану з їхнім візитом. Оскільки була ніч, це зайняло трошки більше часу», — зазначив він.

 

Правозахисниця Марія Томак також опублікувала допис про ситуацію, що склалася.

«Незважаючи на те, що він мав запрошення від нашої організації. Учора з таким самим запрошенням в Україну безперешкодно приїхав Дмитро Дінзе через той самий аеропорт Бориспіль, а сьогодні вже Державній прикордонній службі забракло підстав для того, щоб пропустити Ернеста», — зазначила Томак.

Нагадаємо, до України не пустили десятьох громадян Росії, які приїхали на конференцію в Києві, присвячену застосуванню блокчейна і криптовалюти в ігровій індустрії. 

Пов`язані новини