Життя

Захист Клиха: Хотілося б, щоб МВС і СБУ були більш активні

Життя/Захист Клиха: Хотілося б, щоб МВС і СБУ були більш активні
Зберегти
Вигляд

Адвокат у справі Станіслава Клиха Маріна Дубровіна у ефірі hromadske.tv розповіла про останні події у судовому процесі над Клихом та Карпюком.

На даний момент Микола Карпюк та Станістав Клих утримуються під вартою в Росії, де їх звинувачують у тому, що вони в 1994-1995 рр. воювали на стороні УНА-УНСО проти російських військовослужбовців.

За її словами, велика кількість присяжних взяла самовідвід, через що був ризик відсутності кворуму, проте врешті-решт суд вибрали.

Адвокати оскаржили запобіжний захід Клиху та Карпюку, через що призначили ще одне судове засідання для розгляду скарги. Воно відбудеться до 26 жовтня, коли повинне бути засідання щодо розгляду справи по суті.

Читайте також: Кавказькі полонені

«Україна як держава в особі консула говорила, що є можливість у держави внести залог [за Станіслава Клиха]... Консул також казав, що є можливість забезпечити домашній арешт, зняти житло у Грозному», - сказала Дубровіна, додавши, що суд відмовив у таких заходах, не вислуховуючи думку захисту та підсудних, і встав на бік чеченської прокуратури.

За її словами, захист постійно коректує свою лінію через велику кількість документів та свідків. «Насправді, є ще питання, пов’язані з давністю справи — 20 років пройшло, є документи в архівах, є документи, що не зберігають, і свідки — не кожна людина згадає, що було двадцять років тому», - пояснила складнощі Дубровіна. Вона додала, що українські відомства могли б робити більше для поліпшення захисту громадян України у чеченському суді.

«Нам би хотілося, щоб МВС і СБУ були більш активні — у них набагато більше повноважень, щоб швидко отримати необхідні докази», - сказала вона, пояснивши, що необхідно багато процедур для визнання доказів російським судом.

hromadske.tv

/ Станіслав Клих. Фото із сімейного архіву

Пов`язані новини