УКРАЇНА

Захист прохає визнати заарештованого в РФ українця Сущенка політв’язнем

УКРАЇНА/Захист прохає визнати заарештованого в РФ українця Сущенка політв’язнем
Зберегти
Вигляд
lead

Захист заарештованого в Росії українського журналіста Романа Сущенка веде переговори з російськими та міжнародними правозахисними організаціями щодо надання йому статусу політв’язня.

Про це повідомляє адвокат звинуваченого у шпигунстві журналіста Марк Фєйгін у мережі Twitter.

«Сьогодні я вилітаю на Форум вільної Росії в Вільнюс. Звільнення українського журналіста Сущенко обов’язково стане темою для обговорення. Ми ведемо переговори з правозахисними організаціями, російськими й міжнародними, про визнання статусу Романа Сущенка як політв’язня», — пише адвокат.

Він також пропонує Кремлю обмін: «я виходжу зі справи Сущенка, а ви його в Україну. якщо рішення «проблеми Романа Сущенка» Кремлю не найти швидко, то відомо ж до чого це призведе. Тож краще б його повернути».

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

Російське ФСБ заявляє, що він є співробітником головного управління розвідки Міноборони України. Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував Сущенка на 2 місяці.

На думку адвоката Марка Фєйгіна, затримання в Москві українського журналіста і звинувачення його у шпигунстві виглядає як чергова пропаганда Кремля.

МЗС України вважає, що затримання Сущенка у Москві порушує норми міжнародного права. Україна звернулася до всіх міжнародних організацій з проханням докласти зусиль для його визволення.  

Комітет захисту журналістів закликає Росію звільнити Сущенка або оприлюднити докази, що він і справді шпигував на території Росії.

Українська делегація в ООН порушить питання щодо незаконного затримання та арешту Сущенка на Генасамблеії.

7 жовтня ФСБ пред’явила Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

Пов`язані новини