УКРАЇНА

Закон про державно-приватне партнерство треба доопрацювати — заява бізнесу

20 квітня, 2018 13:12
УКРАЇНА/Закон про державно-приватне партнерство треба доопрацювати — заява бізнесу
Зберегти
Вигляд
Представники Європейської бізнес асоціації (ЄБА) закликають доопрацювати законопроект «Про концесію», що регулюватиме відносини державно-приватного партнерства.

Представники Європейської бізнес асоціації (ЄБА) закликають доопрацювати законопроект «Про концесію», що регулюватиме відносини державно-приватного партнерства.

Про це йдеться в офіційній заяві асоціації.

Зокрема, представники ЄБА вважають, що ухвалення законопроекту у чинній редакції не призведе до позитивних змін, на які очікує бізнес.

«Хоча асоціація концептуально підтримує законопроект, наші експерти дійшли висновку, що деякі положення документу потребують доопрацювання», — йдеться у заяві.

Зокрема, на думку представників ЄБА необхідно доопрацювати положення законопроекту щодо гарантій для бізнесу, який укладає угоду концесії, одноразову фіксовану плану за здійснення концесії, процес вирішення спорів та інші.

«Дані положення мають критичне значення для експертів компаній-членів асоціації», — повідомляється на сайті ЄБА.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Нагадаємо, що 4 квітня Рада ухвалила у першому читанні законопроект №8125 «Про концесії» (про державно-приватне партнерство). За відповідне рішення проголосувало 240 депутатів.

Раніше президент Петро Порошенко підписав закон, що суттєво спрощує передачу доріг у концесію.

Перша платна дорога в Україні з’єднає Львів з польським кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платні дороги, концесія та розквіт авіації

Пов`язані новини