УКРАЇНА

Закон про люстрацію чиновників режиму Януковича виконаний на 98% — Мін'юст

УКРАЇНА/Закон про люстрацію чиновників режиму Януковича виконаний на 98% — Мін'юст
Зберегти
Вигляд

98% осіб, які займали керівні посади за попередньої влади і підпадали під закон про очищення влади, звільнені. 934 особам закритий доступ до державних посад до 2024 року.

Про це повідомила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

Найбільше чиновників люстровано в Державній фіскальній службі. 

«Хочу відзначити, що лідерами в опорі очищенню залишаються органи фіскальної служби, податкові органи», — сказала Козаченко.

За її словами, в цих органах найбільша кількість посад, які підлягають люстрації, тому і показники найвищі — 258 осіб, які займали найвищі державні посади в податкових і митних органах. При цьому 42 вищі посадові особи ДФС досі залишаються на своїх постах.

«Я окремо хочу відзначити, що органи ДФС фактично нівелювали частину закону про люстрацію в частині майнової перевірки. В даний час за таким критерієм люструвати всього 111 чоловік, і вони не пов'язані з тими гучними прізвищами і корупційними скандалами, які були в Україні», — підкреслила Козаченко.

Крім того, Козаченко зазначила, що люстрація не торкнулася органів судової влади.

«Фактично на сьогоднішній день протягом року саме за законом про очищення влади люструвати тільки одну особу з судової влади — екс-главу Вищого господарського суду Віктора Татькова», — сказала вона.

Козаченко також звернула увагу на те, що Конституційний суд України вже більше 1,5 років не може прийняти рішення про конституційність положень закону про люстрацію.

Пов`язані новини