УКРАЇНА

Закон про підтримку кіно забезпечить відхід від СРСР — голова Держкіно

27 листопада, 2016 21:15
УКРАЇНА/Закон про підтримку кіно забезпечить відхід від СРСР — голова Держкіно
Зберегти
Вигляд
lead
Закон про державну підтримку кінематографії в Україні забезпечить українському кіно відхід від Радянського союзу. Пропозиції Петра Порошенка щодо цього закону не є абсолютним його запереченням, а навпаки доопрацюванням до необхідного рівня

Закон про державну підтримку кінематографії в Україні забезпечить українському кіно відхід від Радянського союзу. Пропозиції Петра Порошенка щодо цього закону не є абсолютним його запереченням, а навпаки доопрацюванням до необхідного рівня.

Про це в ефірі Громадського розповів Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно.

«Зміна законодавства в галузі кіно актуальна. Ми все одно зобов’язані мати нове законодавство, яке б повністю розірвало зв'язок з ще радянським кіно в Україні. І тут саме закладені кроки до європейської форми роботи. Таким чином у майбутньому нам легше буде співпрацювати з країнами заходу», — розповів Іллєнко.

За його словами, повернення Порошенком закону на доопрацювання означає не вето, а початок і доведення роботи над документом до необхідного рівня.

«Це нормальний процес законотворення, коли в голови держави є пропозиції щодо законів. Повернення на доопрацювання означає не вето, а повернення до початку роботи над законом», — сказав Іллєнко.

Також голова держагентства зауважив, що доопрацювання залежить від роботи депутатського корпусу. «Проте гаяти час ніхто не зацікавлений. Проект буде розглядатися комітетом з питань культури і духовності».

Крім того Пилип Іллєнко наголосив, що держава вдвічі більше виділила фінансової підтримки українському кіно у бюджеті на 2017 рік, аніж це було попередні роки.

«Фінансова підтримка кіно збільшилась вдвічі. Це закладено в проекті бюджету. Це дуже важливо, бо це рекорд. Такої підтримки ніколи ще не було», — сказав він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко скористався правом вето і повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон про державну підтримку кінематографії в Україні.

Пов`язані новини